Yarışma Takvimi

Moda, Sanat ve Heyecan Dolu Bir Yarışma Deneyimi [email protected]

0501 120 11 24 - 0542 525 93 09

Yarışma Programı İçeriği

Bu heyecan dolu yarışma, toplam 30 modelin anlaşmalı otelde hafta içi 6 gün süren kampta, koreografi, podyum, fotomodellik, dans, zerafet gibi eğitimlere başlayacağı bir programı içermektedir. Eğitimler banttan veya canlı yayın ile her gün izleyicilerle buluşacaktır.

Jüri Üyeleri İçeriği

Yarışmamızın 30 jüri üyesi arasında ünlü bir bay ve bayan top model, tanınmış bir koreograf, ünlü bir modacı ve fotoğraf sanatçısı, cemiyet hayatının önemli simaları, gazeteciler ve sanatçılardan oluşan güçlü bir jüri bulunmaktadır. Bu jüri, ses getirecek bir show gecesi ve final amaçlamaktadır.

Ünlü Kreasyonlar İçeriği

Show'da sergilenecek giysiler, Türkiye'nin ünlü tasarımcı ve tekstil firmalarının kreasyonlarından oluşacak. Ayrıca, ünlü ses sanatçıları da misafir jüri üyeleri olarak finallerde sahne performanslarını sergileyeceklerdir. CANLI DJ Setup ile müzikal bir performans, yarışma show kısmı ve koreografileri geceye renk katacaktır.

Günlük Planlı Program İçeriği

Modeller, her gün 1 saat spor merkezinde spor yapacaklar ve belirlenen eğitim programını uygulayacaklar. Eğitim programları içinde fotomodellik, podyum yürüyüş dersleri, koreografi çalışmaları, dans dersleri, zerafet dersleri gibi çeşitli eğitimler bulunmaktadır. Modeller, eğlenceli aktiviteler için sadece 1 gün club, TV showları gibi mekanlara götürüleceklerdir.

Final Programı İçeriği

Final defileleri, anlaşmalı modacılar ve firmalar ile gerçekleştirilecek. 18 jüri ve %50 oranındaki halk oyları ile SpecialModelTurkey birincisi belirlenecek. Son 3'e kalan modeller arasında sıralamayla üçüncü, ikinci ve birinci modeller belirlenecek ve özel stylingler kullanılarak dansçılar eşliğinde muhteşem bir koreografiyle eşsiz bir görsel show yaşanacaktır. Türkiye'nin SpecialModelTurkey’i seçilen 1. güzele ve 1. güzeli tahmin eden seyircilere sürpriz ödüller verilecektir.